„Świadectwo” – wystawa fotografii

W piątek, 19 kwietnia o godz. 18.00, w ramach 5 Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”, otworzyliśmy wystawę fotografii czarno – białej  Tomasza Grzyba zatytułowaną „Świadectwo”.
Zainteresowany problematyką żydowską  autor, zrealizował kolejny już w swojej twórczości cykl, tym razem tematycznie związany z obecności Żydów w Polsce. Ślady licznej niegdyś grupy społecznej, o własnej tożsamości i bogatej kulturze ukazał w zróżnicowanych formalnie i czasowo miejsc pochówku. Pragnął w bardzo osobisty sposób zaświadczyć zarówno o przeszłości  jak i  tragedii narodu wybranego. Przedstawił widzowi trzy  etapy spotkań z tematyką  śmierci w trzech różnych wymiarach czasowych: przedwojennym, wojennym i powojennym.
To krótka, lecz wymowna w swoich środkach wyrazu historia ludzi przedstawiona w symbolach. Ręce złożone w geście błogosławieństwa nawiązujące do modlitwy, druty obozu koncentracyjnego i betonowe potężne  głazy na ulicach i pustych przestrzeniach - mówią wiele. Jednym przypominają, innych uczą, a jeszcze innym nie pozwalają zapomnieć.
Tomasz Grzyb - artysta fotografik Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej (AFRP) i Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grup „Fotoquortet” i „Piktorialni”. Współzałożyciel Grupy Fotograficznej „ProFoto”.
Autor czterech wystaw indywidualnych: „Dźwięki emocji” (2012), “Światło w przestrzeni cienia” (2010), „Światło gór” (2009), „Pod kątem” (2008).Uczestnik wielu wystaw grupowych i zbiorowych.

 Wystawa czynna będzie do 16 maja.

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl