"Symbolika chrześcijańska" - wystawa Moniki Mazur

W piątek, 11 października, w Galerii „Resursa” otworzyliśmy wystawę malarstwa Moniki Mazur zatytułowaną „Symbolika chrześcijańska”, zorganizowaną w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
Autorka jest doktorem nauk humanistycznych, filozofem kultury i estetykiem. Wydała trzy książki poetyckie: „Róża wiatrów” (Świętokrzyska Nagroda Literacka 2001), „Krajobraz po baśni” i „Legenda o świętym chaosie”. Debiutowała na łamach „Gazety” w Toronto, jej poezja tłumaczona była na język czeski. Jest członkiem Związku Literatów Polskich
i  laureatką ponad 40 Ogólnopolskich Konkursów Literackich.
Uprawia również grafikę artystyczną w wielu technikach (m.in. monotypie, linoryty, gipsoryty, technika własna), malarstwo olejne i malarstwo na szkle. Ma na swoim koncie wiele plastycznych wystaw indywidualnych i udział w zbiorowych.
W swojej twórczości łączy podejście filozoficzne z intuicją artystyczną, aby pełniej opisywać rzeczywistość.
    Prezentowane w naszej galerii prace Moniki Mazur są komentarzem do świata symboli, są układem, spotkaniem symbolicznych kolorów, kształtów wywodzących się głównie z tradycji chrześcijańskiej i zaproszeniem do kontemplacji, gdyż obraz może stanowić drogę do idei czy prawzoru.
    Wystawa czynna była do 6 listopada 2013 r.

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl