lubisz to ? :)

A A A

III Wielki Test Wiedzy o Radomiu rozstrzygnięty ! - Sprawdź swoją wiedzę.

Wielki Test Wiedzy o Radomiu jest zabawą, podczas której radomianie mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat swojego miasta. Test składa się z czterech rund. Każda z nich zawiera 15 pytań obejmujących szerokie spektrum funkcjonowania miasta tak w ujęciu historycznym, jaki i współczesnym. W tym roku z pytaniami zmierzyło się 20 drużyn, reprezentujących różne instytucje, organizacje i stowarzyszenia. Była też jedna drużyna rodzinna. Swoją wiedzę na temat Radomia na żywo mogła sprawdzić także publiczność zgromadzona w Resursie oraz za pośrednictwem internetu - widzowie kanału telewizji Dami.

Z pytaniami najlepiej poradziła sobie drużyna lokalnej redakcji RDC, tuż za nią uplasowała się drużyna Prezydenta Radomia w składzie Radosław Witkowski, Konrad Frysztak, Przemysław Bednarczyk. Na ostatnim stopniu podium znalazła się drużyna "Gazety Wyborczej Radom", którą reprezentowali Katarzyna Ludwińska, Małgorzata Rusek i Tomasz Dybalski.

 

 

Poniżej znajdą Państwo regulamin Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu oraz wszystkie pytania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy testu. Są to plansze, zawierające po 15 pytań w każdej z 4 rund. Wszystkim, którzy chcą sie sprawdzić, proponujemy przygotowanie kartki, napisanie na niej: "Runda 1" i numery od 1 do 15, "Runda 2" i numery od 1 do 15, ... i tak do do Rundy 4. Przy numerach pytań proszę wpisać następnie litery oznaczające poprawną odpowiedź (a, b, c lub d), a następnie porównać z kluczem, który publikujemy w poniższym pliku. Miłej zabawy!