lubisz to ? :)

A A A

Do góry nogami – wystawa fotografii

 Autorka mieszka i pracuje w Radzyniu Podlaskim. Jest nauczycielem plastyki i fotografikiem. Uprawia głównie fotografię społeczną, przyrodniczą  i  reporterską. Ma na swoim koncie kilka ekspozycji indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach fotograficznych w Polsce i za granicą. Jej zdjęcia prezentowane były w wydawnictwach albumowych, kalendarzach, folderach i  innych ogólnopolskich periodykach. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Twórczej „Motycz” i Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „KLATKA”.

„Do góry nogami” to nieco przewrotny tytuł ekspozycji, ale w pełni oddający charakter wystawy. Autorka zarejestrowała odbite obrazy naszej rzeczywistości w różnorakich  powierzchniach i zamknęła je w cyklu 26 fotogramów. Codzienny motyw, tak często niezauważalny, stał się tematem nadrzędnym. Szczególnej analizie podlegają deformacje formy odbitej. W zależności od materii, w której się przeglądają, przybierają też różne, zaskakujące oblicza.

   Wystawą Grażyny Hankiewicz, eksponującą w sposób przewrotny rzeczywistość do góry nogami, otworzoną nieprzypadkowo 1 kwietnia – w prima aprilis – witamy wiosnę w naszej Galerii.