A A A

Konkurs grafiki komputerowej poświęcony twórczości filmowej Andrzeja Wajdy

Andrzej Wajda spotkał się  w Resursie Obywatelskiej z uczestnikami V edycji Konkursu Grafiki Komputerowej zatytułowanego 'Moje spotkania z twórczością filmową Andrzeja Wajdy".

Konkurs został objęty patronatem przez reżysera. Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych. Konkurs ten, wzorem lat ubiegłych, adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Radomia i powiatu oraz uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Kinga Stawczyk z PG nr 1 w Zakrzewie, II - Żaneta Romanowska z PG w Jedlińsku, a III -Wojciech Bernatek z PG nr 22 w Radomiu.
W kategorii ponadgimnazjalnej I miejsce uzyskał Damian Wicik z Zespołu Szkół Elektronicznych, II – Marta Smerecka z Zespołu Szkół Elektronicznych a dwa III - Adriana Środa z Zespołu Szkół Plastycznych i Kacper Majkusiak z Zespołu Szkół Elektronicznych.
Andrzej Wajda gratulował laureatom i wręczył statuetkę którą
zaprojektował Damian Wicik. Znajdują się na niej elementy związane z filmami Andrzeja Wajdy.
Celem konkursu jest propagowanie kształcenia informatycznego, rozwijanie zainteresowań graficznych uczniów i budowanie poczucia tożsamości regionalnej a także poznanie wybitnej twórczości Andrzeja Wajdy.