lubisz to ? :)

A A A

,,moja Ekstremalna Droga Krzyżowa”

Autor zmierzył się tym razem z tematem własnej duchowości poprzez unikatową formę przeżywania i rozważania jednego z kluczowych nabożeństw okresu Wielkiego Postu.
Autor postawił przed ekspozycją dwa cele. Po pierwsze pragnął zrobić materiał dokumentalny z zeszłorocznego nocnego marszu, w którym wziął udział. Po drugie - chce przekonać wszystkich do tej niełatwej, jedynej w swoim rodzaju formy wielkopostnej modlitwy.
Fotografie pozwalają prześledzić czas i trasę ubiegłorocznej wędrówki, która rozpoczęła się późnym wieczorem z Kościele Garnizonowym w Radomiu, a zakończyła nad ranem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Skrzyńsku pod Przysuchą.


OTWARCIE WYSTAWY BYŁO RÓWNIEŻ OKAZJĄ DO SPOTKANIA Z ORGANIZATORAMI TEGOROCZNEJ EDK Z RADOMIA DO SKRZYŃSKA. Na tej trasie EDK odbędzie się już po raz czwarty. Pielgrzymka rozpocznie się 7 kwietnia Mszą Świętą w katedrze radomskiej  o godzinie 19:00.
Po Mszy każdy wyruszy jedną z pięciu wybranych tras.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA w 2016 roku  przyciągnęła 25 tys. uczestników, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 za granicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Najdłuższa z nich miała 100 km!