lubisz to ? :)

A A A

aktualności

>>>>      >>>>

Anima Urbis 2019                                           VIKLINOVA w Resursie

- 5 godzin w 50 sekund 

 • Promocja książki Pawła Putona „Miejsce i Krzyż Straceń Powstańców Styczniowych w Radomiu”

  2019-05-28 18:00

  We wtorek, 28 maja o godz. 18 w Sali Kameralnej Resursy Obywatelskiej odbędzie się promocja książki Pawła Putona „Miejsce i Krzyż Straceń Powstańców Styczniowych w Radomiu”.

  Publikacja przybliża historię fragmentu przestrzeni miejskiej, który boleśnie zapisał się na kartach lokalnej historii jako miejsce kaźni uczestników zrywu niepodległościowego z lat 1863-1864. CZYTAJ WIĘCEJ 

 • Spotkanie z Moniką Knapczyk

  2019-05-24 17:00

  Resursa Obywatelska zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Moniką Knapczyk, które odbędzie się w piątek, 24 maja o godz. 17 w Sali Kameralnej. CZYTAJ WIĘCEJ 

   Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • XI SPOTKANIA Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ „ŚLAD”

  2019-05-18 12:00

   

  18 maja (sobota)

  - godz. 12.00: „Wałowa - historia żydowskiej dzielnicy” - spacer  sentymentalny (start skrzyżowanie ul. Wałowej i Żeromskiego) ZDJĘCIA i POCZTÓWKI 

  - g. 16. 00: „Szanse i zagrożenia. Stosunki polsko- żydowskie” - panel dyskusyjny z udziałem m.in. dr historii Idit Gil z Izraela (Resursa, Sala Kameralna). Prowadzenie: Hilda Chaznovitz (USA)  

   - godz. 19.00: „Birobidżian. Ziemia, na której mieliśmy być szczęśliwi” - promocja książki Agaty Maksimowskiej i spotkanie z autorką.

  (Sala multimedialna w Muzeum im. J. Malczewskiego, wydarzenie w ramach „Nocy Muzeów”)     CZYTAJ WIĘCEJ 


  19 maja (niedziela)

  - godz. 13.00 - „Pamięć” - uroczystość z udziałem m.in. Michaela Schudricha, naczelnego rabina Polski (cmentarz żydowski), Piotra Puchty, dyrektora Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i Katarzyny Kalinowskiej, zastępcy prezydenta Radomia.

   O godz. 12.15 przed Resursą czeka autokar, który zabierze (i odwiezie do miasta) chętnych

  do udziału w ceremonii. Mężczyzn prosimy o zabranie nakrycia głowy.  

  - godz. 17.30:  „Jak uczyć o historii?” - spotkanie z udziałem potomków danych radomian

  i nauczycieli historii (Resursa, Sala Kameralna)

   - godz. 19.00: „W kraju Wisły” - koncert Gerard Edery Trio (Gerard Edery (gitara, śpiew), Marcin Król (skrzypce), Sebastian Wypych (kontrabas). (Resursa, Sala Widowiskowa).
  CZYTAJ WIĘCEJ 


  „Ślad” odbywa się pod patronatem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny. ZAPRASZAMY!! 

 • Trwają XI Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. W piątek, 17 maja, zapraszamy na wystawę oraz spektakl.

  2019-05-17 17:30

  17 maja (piątek)

  godz. 17.30, Sala Kameralna/Kawiarnia

  „Dziewczyna z pamiętnika” - otwarcie wystawy przygotowanej przez Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa (na postawie pamiętnika Rywki Lipszyc z łódzkiego getta). CZYTAJ WIĘCEJ 

  godz. 18.00, Sala Widowiskowa

  „Tak bym chciała….” - premiera spektaklu Teatru Poszukiwań na podstawie pamiętników Rywki Lipszyc i Anny Frank, adaptacja i reżyseria Włodzimierz Mancewicz. CZYTAJ WIĘCEJ

  Recenzja red. Barbary Koś  >>>>

   

  Przed nami jeszcze wiele wydarzeń „Śladu”.

  Informacja dla chętnych do udziału w niedzielnej ceremonii na cmentarzu żydowskim

  przy ul. Towarowej. W niedzielę o godz. 13 na cmentarzu żydowskim odbędą się uroczystości m.in. z udziałem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. O godz. 12.15 przed Resursą czeka autokar, który zabierze (i odwiezie do miasta) chętnych do udziału w ceremonii.

  Mężczyzn prosimy o zabraknie nakrycia głowy.  

   

  „Ślad” odbywa się pod patronatem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny. ZAPRASZAMY!!

 • XI SPOTKANIA Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ „ŚLAD”

  2019-05-13 12:00

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza na Spotkania

  z Kulturą Żydowską „Ślad”. Przed nami XI edycja festiwalu, który w tym roku zostanie zorganizowany w dniach 13-19 maja.  PROGRAM >>>

  Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

 • FANTASTYCZNIE I KLASYCZNIE...

  2019-04-29 08:00

  Miło nam poinformować, że artyści związani z „Resursą” odnoszą kolejne sukcesy i ambasadorują naszej placówce w Polsce. Zespół Teatru „Resursa” gościł niedawno w Poznaniu, gdzie został zaproszony na festiwal „PYRKON”, czyli słynny ogólnopolski konwent miłośników fantastyki. Nasza grupa zaprezentowała tam spektakl „Przekładaniec” według Stanisława Lema (przedstawienie miało premierę podczas ubiegłorocznego Festiwalu Filozofii „OKNA”), w reżyserii Marcina Fortuny.

  Z kolei Anastazja Serafin z Grupy Wokalnej „Resursa” została kilka dni temu laureatką IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka w Pionkach, czyli imprezy popularyzującej polską piosenkę z lat 1957-1990 - okresu, kiedy podstawowym nośnikiem dźwięku była winylowa płyta. Gratulacje od całego zespołu „Resursy”!

  GALERIA ZDJĘĆ 

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 31 Następna »