A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • "Było nie było "

  2017-09-29 18:00

  29 września (piątek), o godz. 18.00 Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz Radomskie Towarzystwo Naukowe zaprosili na spotkanie z Autorem i promocję książki Marcina Kępy "Było nie było. Powidoki radomskie"   CZYTAJ WIĘCEJ > 

 • Laur dla Marcina Fortuny z Teatru Resursa

  2017-09-25 14:27

  Na Festiwalu  „Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” Stalowa Wola 22 – 24.09.2017 nagrodę "za koncepcję i wykonanie Audiencji II" otrzymał Marcin Fortuna z Teatru Resursa. Fundator nagrody specjalnej, Jan Peszek, uzasadnił swój wybór następująco: „Rozumiałem intencje aktora a jak mawia Schaeffer – najważniejsza jest intencja”.  GRATULUJEMY !!!

   

 • BAND...BAND w Resursie

  2017-09-22 18:00

  22 września (piątek) o godz. 18.00, kolejna odsłona "Band... band".

  W koncercie "Przepiór i Przyjaciele" wystąpili: "Bihać PP, "Przepiór i Przyjaciele", "Yate", "The Old Town Connection" oraz zaproszeni goście: Zuza Gadowska, Agnieszka Gola, Angelika Balcerek, Ola Jaworska, Jacek Lisowski, Dariusz Piastowicz "Piastek-Blues", Mariusz "Vikol" Wiązowski, Eliza Moerke, Michał Wróbel, Wojtek Gadaszewski, Paweł Wójcik, Maciej Świtas, Szymon Winiarski, Filip Wójtowicz, Maciej Pawlak, "Prosektorium", "The Sunset", "Betun". 

 • TEATR "RESURSA" NA UKRAINIE!

  2017-09-19 12:39

  Miło nam poinformować, że działający w naszej placówce amatorski Teatr "Resursa" od 15 do 17 września gościł na międzynarodowym festiwalu teatralnym "Wędrowny Wieszak" w Łucku. Artyści pojechali na Ukrainę na specjalne zaproszenie organizatorów i byli jedyną ekipą z Polski, obok grup z Ukrainy, Rosji i Iranu. Teatr, pod wodzą Roberta Stępniewskiego, zaprezentował spektakl "Pokój Jakuba", będący adaptacją prozy Brunona Schulza. Festiwal nie miał formuły konkursowej, ale przedstawienie radomskich artystów zostało niezwykle ciepło przyjęte, były owacje na stojąco.

  Zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i pamiątkowe wydawnictwo "Sklepów cynamonowych" w najnowszym ukraińskim przekładzie. Nasi aktorzy zrewanżowali się gospodarzom radomskimi publikacjami, m. in. najnowszym albumem "Radom. Miasto Tradycji, Uliczka Wspomnień", przygotowanym przez "Resursę Obywatelską" z okazji dziesięciolecia "Uliczki Tradycji".

  Gratulacje dla radomskiej ekipy, świetnie promującej kulturę teatralną Radomia za granicą!  

  Zobacz galerią zdjęć >>>

 • Jubileuszowa "Uliczka Tradycji" w migawkach filmowych

  2017-09-12 15:40

 • Jubileuszowa "Uliczka Tradycji" - już za nami ...

  2017-09-12 12:55

  Największy w mieście festyn historyczny „Uliczka Tradycji” to  interdyscyplinarna, romantyczna wycieczka w dwudziestolecie międzywojenne Radomia. Za sprawą odbywającej się już po raz 10. "Uliczki Tradycji” przypomnieliśmy, że budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego ruszyła 80 lat temu i było to największe wydarzenie gospodarcze lat 30. XX w. w Polsce. Na terenie COP  znalazł się

  i Radom. Jubileuszowa "Uliczka Tradycji" odbyła się pod hasłem „COP-ie rozwijaj się…”.

  Dziękujemy wszystkim gościom „Uliczki Tradycji”, sprawującym patronat nad imprezą: Prezydentowi Miasta Radomia Radosławowi Witkowskiemu, Przewodniczącemu Rady Miasta Dariuszowi Wójcikowi a także partnerom. CZYTAJ WIĘCEJ >

   

   

  GALERIA ZDJĘĆ >>>

   

Strony: « Poprzednia 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 53 Następna »