A A A

Premiera „Szelmostwa lisa Witalisa”

"Szelmostwa Lisa Witalisa" wg Jana Brzechwy, adaptacja i reżyseria: Włodzimierz Mancewicz.

Kolejna premiera działającego od wielu lat w "Resursie" młodzieżowego Teatru Poszukiwań. Tym razem Włodzimierz Mancewicz przenosi na scenę popularny tekst klasyka literatury dziecięcej.

W adaptacji Mancewicza, przeznaczonej tak dla młodego widza, jak i dla osób dorosłych, pojawiają się czytelne aluzje zarówno do współczesnej polityki, jak i do mechanizmów od stuleci nią rządzących. Przedstawienie, wierne liteackiemu pierwowzorowi, bawi, uczy i - przede wszystkim - skłania do refleksji.

Obsada:
Lis Witalis – Katarzyna Kalemba / Rafał Czupryn
Baba I, zając – Anita Pikiewicz
Baba II, jeż – Barbara Bednarczyk
Mały niedźwiedź – Hubert Popis
Tata niedźwiedź – Bartłomiej Maślak
Mama niedźwiedź – Sara Smai
Wilk – Bartek Stryjski/ Daniel Mudra
Jeż II – Aleksandra Adamczyk

„Wszystkie dzieci wita lis, który zwie się Witalis! Mamy z nim ogromny zgryz, choć nie będzie nas tu gryzł.” Nasz bohater „miał rozumu za dziesięciu”, a swoim sprytem wprawiał w podziw. Jego dumą była też znakomita kita – nikt w lesie nie posiadał tak pięknego ogona. Jednak ten lisek to prawdziwy szelma! Nie potrafił nawet przez chwilkę przestać kombinować, oszukiwać, aż dziwnym trafem został prezydentem. Jak wywiązywał się z tej szalenie odpowiedzialnej funkcji możecie sobie wyobrazić! Zobaczcie jak zwierzęta poradziły sobie z rudym oszustem… "