lubisz to ? :)

A A A

Siódma pięciolatka, czyli A-B-C…

Jubileuszowa wystawa Jana Andrzeja Jasińskiego

Jubilat jest Radomianinem. Absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się różnymi dziedzinami artystycznymi, twórczość w zakresie rysunku, malarstwa, grafiki reklamowej, ilustracji, aranżacji przestrzeni, instalacji, performansu i happeningu.

Jest także cenionym pedagogiem, nauczycielem w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu i w Młodzieżowym Domu Kultury, w którym prowadzi zajęcia plastyczne przygotowujące uzdolnioną młodzież na wyższe uczelnie artystyczne. W ramach tej edukacji zrealizował ponad 100 wystaw młodzieżowych.

Od lat prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność animatorską. Współrealizował  i realizował szereg wystaw i projektów o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, m.in. Ogólnopolskie Triennale Autoportretu i podobny temat w odniesieniu do młodzieży tj. Ogólnopolskie Biennale Autoportretu w Rysunku Uczniów Szkół Plastycznych. Zrealizował 5 dorocznych wystaw Okręgu Radomskiego ZPAP. Prowadził autorskie galerie takie jak „Galeria Trzech Dni” w latach 80. w nieistniejącym już dzisiaj Klubie „Mewa”, czy w latach 90. „Galeria Zdarzeń”.

Od 2000 roku z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu jest organizatorem Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno – Fotograficznego Dzieci i Młodzieży „Przyroda”, którego jako Galeria jesteśmy współorganizatorem.

Na jubileuszowej wystawie w „Resursie”  Jan Andrzej Jasiński zaprezentował prace

z ostatnich pięciu lat tj. z lat 2010 – 2015.

Wystawa czynna będzie do 18 marca br.