lubisz to ? :)

A A A

Wystawa malarstwa Elżbiety Białaszek

15 marca o godz. 18.00 w Galerii Resursa miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Białaszek. Autorka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplom w Pracowni Malarstwa i Pracowni Tkaniny Unikatowej otrzymała w 1975 r. Projektowała i wykonywała tkaniny artystyczne, zajmowała się także scenografią teatralną, lecz to właśnie malarstwo sztalugowe jest tą dyscypliną sztuki, w której wyraża się najpełniej.

Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny, wystawy indywidualne w kraju i za granicą m.in. we Fryburgu, Moskwie, Wiedniu i Warszawie oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Od lat uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych.

Wystawa jest przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną, a ilustracją książkową. Można odnieść wrażenie, że autorka zainspirowana wspomnieniami, odwołuje się w swoich pracach do dzieciństwa, jej krainy szczęśliwości. Snuje swoją malarską opowieść za pomocą oryginalnych, fantazyjnych form  i wyszukanych kolorów, które w sposób nieoczywisty oddziałują na widza.