Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Nominowani do Nagrody im. św. Kazimierza za rok 2019

W środę, 19 lutego 2020 r., w siedzibie „Resursy Obywatelskiej” w Radomiu, obradowała Komisja Konkursowa Nagrody im. św. Kazimierza za rok 2019 w składzie: Karol Semik, Ewa Czerwińska, Magdalena Lasota, dr hab. Sebastian Piątkowski, Marcin Kępa, ks. prał. Edward Poniewierski, dr Adam Benon Duszyk. Komisja postanowiła nominować do Nagrody 4 kandydatury.

 

POZNAJ NOMINACJE ORAZ OŚWIADCZENIE RESURSY OBYWATELSKIEJ

Retrospotkanie 23: „Szczęścia i słodyczy Kominiarz życzy!”

 

11 lutego godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej odbyło się kolejne Retrospotkanie. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Resursie

 W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu „Resursa” zaprosiła na spektakl „Tak bym chciała…”. Przedstawienie, którego premiera odbyła się w ubiegłym roku podczas Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”, wyreżyserował Włodzimierz Mancewicz. Szef działającego w naszym Ośrodku Teatru Poszukiwań stworzył scenariusz w oparciu o dwa wstrząsające teksty: „Dziennik z łódzkiego getta” Rywki Lipszyc i „Dziennik Anne Frank”. W ich rolach wystąpiły nastoletnie Nadia Drabczyk i Julia Wójcik.
CZYTAJ WIĘCEJ

Spektakl - "Aniołek"

 24 stycznia (piątek) o godz. 18.00, "Resursa Obywatelska" zaprasza na spektakl

pt. "Aniołek", na podstawie powieści Beaty Pawlak w reżyserii Roberta Stępniewskiego. CZYTAJ WIĘCEJ  

Wstęp wolny. 

Muzyczne Kaziki - Radomska Nagroda Muzyczna

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" organizuje kolejną edycję konkursu "Muzyczne Kaziki". Konkurs ma na celu prezentację wykonawców: solistów, duetów, grup muzycznych oraz popularyzację ich dorobku. Zapraszamy do konkursu dla uzdolnionych, których pasją jest muzyka i występy sceniczne.
W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy, którzy w chwili zgłoszenia mają ukończone 15 lat oraz nadeślą do 23 stycznia br. kompletne zgłoszenie  na adres e-mailowy: muzyczne.kaziki@resursa.radom.pl.

Regulamin i kartę zgłoszenia z załącznikami znajdą państwo > tutaj<  

Retrospotkanie 22 - Radom w „papierach” Tomasza Staniszewskiego

Serdecznie zapraszany na pierwsze w 2020 roku „Retrospotkanie” - Radom w „papierach” Tomasza Staniszewskiego. 14 stycznia 2020 r., Sala Kameralna „Resursy”, godz. 18.00. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Dwa spektakle w Resursie: "Herody" i "Tak bym chciała..."

Serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych, ósmych oraz szkół średnich, na dwa bezpłatne przedstawienia przygotowane przez młodzież kształcącą swoje umiejętności teatralne w naszym Ośrodku. 13 stycznia o godz. 9 zobaczymy spektakl "Herody", a 27 stycznia o godz. 12 - "Tak bym chciała...".SZCZEGÓŁY

Koncert kolęd prawosławnych w Resursie

10 stycznia (piątek) o godz. 18.00 Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" wraz z Prawosławną Parafią p.w. św. Mikołaja w Radomiu zapraszają na koncert kolęd prawosławnych. WIĘCEJ

Tak było w 2019 roku

365 DNI z RESURSĄ >>>TUTAJ<<<

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl