Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Uliczka Tradycji 2020: Koncert Kolejowej Orkiestry PKP z Piotrkowa Trybunalskiego

 

Prezentujemy występ Kolejowej Orkiestry PKP z Piotrkowa Trybunalskiego podczas I dnia Uliczki Tradycji 2020.

 

 

I po Uliczce…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację tegorocznej, 13 już edycji, Uliczki Tradycji. Dziękujemy też wirtualnym widzom. 

 

Przyznajemy, tak nas zakręciła ta dwudniowa podróż koleją, że zapomnieliśmy wczoraj dodać - 13 września 1894 r. urodził się w Łodzi Julian Tuwim, jeden z najpopularniejszych poetów 20-lecia i oczywiście autor „Lokomotywy”. Wsłuchajmy się więc raz jeszcze w genialną „Lokomotywę”, którą na scenie Resursy zaprezentowali uczniowie PSP nr 29 w Radomiu.

 

A już nie długo zaprosimy Państwa na „Wieczór w Resursie. Po…kolei”, podczas którego, na żywo, przypomnimy niektóre przeboje z Uliczki. 

 

 

Uliczka Tradycji 2020 "Kolej na Radom"

 

12 i 13 września Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza na najwspanialszy festyn historyczny przypominający lata 20. i 30. ubiegłego wieku, czyli "Uliczkę tradycji" 2020. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie "Kolej na Radom".

W tym roku z powodu sytuacji epidemiologicznej wyjątkowo zapraszamy do oglądania wszystkich przygotowanych dla Was atrakcji na Facebooku Resursy oraz w Telewizji Dami.


Partnerzy: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radomskie Towarzystwo Naukowe, Dom Kultury „Idalin”, Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej, Archiwum Państwowe w Radomiu, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści”, Muzeum Historii Polski, Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu, PSP nr 29 im. Władysława Broniewskiego, Stacja Muzeum

Patronat nad imprezą objęli Kinga Bogusz - Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Radosław Witkowski - Prezydent Miasta Radomia.


Uliczka Tradycji 2020: Miniprzewodnik "Kolejowe Zabytki Radomia"

 

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po Kolejowych Zabytkach Radomia przygotowanym na Uliczkę Tradycji 2020. Przewodnik w wersji PDF dostępny jest POD TYM LINKIEM.


Uliczka Tradycji - Ekstraordynaryjne wydanie Radomskiego Miesięcznika Kulturalnego

 

 

Jak co roku przy okazji Uliczki Tradycji prezentujemy ekstraordynaryjne wydanie Radomskiego Miesięcznika Kulturalnego. Tym razem jednak materiał dostępny będzie w wydaniu cyfrowym. Zapraszamy do lektury POD TYM LINKIEM

Startujemy z IV sezonem „Retrospotkań”

 

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” i portal Radom.Retrospekcja zapraszają na pierwsze po wakacjach, otwierające IV sezon imprezy, „Retrospotkanie”, na którym  zaprezentowane zostaną dwie książki o historii Radomia i regionu, jakie ostatnio się ukazały.

Retrospotkanie 26 „Wspomnienia/
Spółdzielnie”. Wtorek, 8 września 2020 r., Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”, godz. 18.00

Internetowa premiera filmu "Twoje życie za moje życie"

W piątek, 4 września o godz. 18 zaprosimy na internetową premierę filmu "Twoje życie za moje życie. Wspomnienie o Teresie Grodzińskiej". Produkcję dokumentalną Resursy Obywatelskiej będzie można obejrzeć pod poniższym linkiem:

 

Rozpoczęły się prace mające na celu remont dachu Resursy Obywatelskiej

 

Rozpoczęły się prace mające na celu remont dachu Resursy Obywatelskiej. Przed ekipą budowlaną szereg zadań m.in. wymiana więźby dachowej, wymiana pokrycia dachowego czy wykonanie nowej instalacji odgromowej.

Planowany termin ukończenia prac to listopad br.  Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu ze środków Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

100 rocznica Bitwy Warszawskiej

 

 

  W związku z radomskimi obchodami 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, w piątek 14 sierpnia

o godz. 18.00, Resursa Obywatelska zaprasza na projekcje dwóch produkcji filmowych związanych z wojną polsko - bolszewicką.  Projekcja odbędzie się w Sali Widowiskowej. Wyświetlimy niemy film Ryszarda Bolesławskiego „Cud nad Wisłą” z roku 1921 oraz najnowszą produkcję Studia Filmowego Resursy pt. "Twoje życie za moje życie" w reż. Elwiry Dzikowskiej. Projekcje zostaną poprzedzone merytorycznym wprowadzeniem.
Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.
CZYTAJ WIĘCEJ  >

Informujemy, że obowiązuje reżim sanitarny zgodnie z regulaminem.

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl